Serwis używa cookies
Wersja kontrastowa
Ministerstwo Aktualności MINISTERSTWO - wizyty ministra w szkolach i przedszkolach

Uczeń - pierwsza klasa! Drukuj
Dodany: 2 października 2012, uaktualniony: 3 października 2012

Ja uczeń pierwszej klasy uroczyście ślubuję, że będę starać się wiedzieć więcej niż wiem, umieć więcej niż umiem, będę spieszyć innym z pomocą...

Takie ślubowanie złożyło 1 października 69 uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 37 w Chorzowie. Zostali oficjalnie przyjęci do szkolnej społeczności podczas wojewódzkiej uroczystości pasowania na ucznia. Każde z dzieci otrzymało tytę ze słodyczami i medal z napisem „Uczeń - pierwsza klasa!".

- Dzięki takim placówkom udowadniamy, że dzieci w tym wieku z powodzeniem mogą uczyć się w szkole - powiedziała podczas uroczystości Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej. Odnosząc się do obniżenia wieku szkolnego minister podkreśliła, że rodzice sześciolatków coraz bardziej ufają szkole, mimo emocji, jakie towarzyszą wprowadzanym zmianom.

Chorzowska szkoła wygrała w roku szkolnym 2011/2012 konkurs „Mam 6 lat" zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla rad rodziców, promujący edukację szkolną dzieci sześcioletnich i została uznana za najbardziej przyjazną sześciolatkom w województwie śląskim. Szkoła angażuje się w projekty upowszechniające ideę wczesnej edukacji, prowadzi badania w tym zakresie, a uczniów sześcioletnich uczy już od 2009 r. Od września 2012 r. szkołą prowadzi dwie klasy pierwsze złożone z sześciolatków i jedną klasę dzieci siedmioletnich.

W czasie uroczystości Medalem Komisji Edukacji Narodowej wyróżniona została dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 37, dwie nauczycielki tej placówki oraz dyrektorka Przedszkola nr 4 w Chorzowie.

W westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego specjalnie dla pierwszoklasistów wystąpił Beskidzki Teatr Iluzji Rafała Mulki.

1_pierszak2_pierszak3_pierszak5_pierszakOIM

Mam 6 lat
Rok Szkoły w Ruchu
Cyfrowa szkoła
Rok Bezpiecznej Szkoły
Nowe podręczniki
Wypoczynek
©2009-2011 Ministerstwo Edukacji Narodowej