Serwis używa cookies
Wersja kontrastowa
Wychowanie przedszkolne
 
Elektroniczna aplikacja do rozliczenia dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego Drukuj
Dodany: 23 grudnia 2013, uaktualniony: 24 grudnia 2013

W związku z obowiązkiem udostępnienia na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej postaci elektronicznej wzoru rozliczenia, o którym mowa w § 4 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 sierpnia 2013 r. w sprawie udzielania gminom dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego (Dz. U. poz. 956, poniżej zamieszczona została aplikacja, która powinna ułatwić gminom rozliczenie otrzymanej dotacji celowej z budżetu państwa.

Wzór rozliczenia

 
Informacja MEN dotycząca wyliczenia dotacji dla niepublicznych przedszkoli oraz niepublicznych innych form wychowania przedszkolnego Drukuj
Dodany: 3 grudnia 2013, uaktualniony: 4 grudnia 2013

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami, dotyczącymi wyliczenia dotacji dla niepublicznych przedszkoli oraz niepublicznych innych form wychowania przedszkolnego (na podstawie art. 14 ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw, Dz. U. z 2013 r. poz. 827), Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje:

 

 
MEN informuje Drukuj
Dodany: 30 września 2013, uaktualniony: 3 października 2013

W związku z różnymi interpretacjami tzw. ustawy przedszkolnej, dotyczącymi finansowania przez rodziców zajęć dodatkowych Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że zgodnie z art. 14 ust. 8 ustawy o systemie oświaty, publiczne przedszkole nie może pobierać od rodziców opłat innych, niż ustalone przez radę gminy zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o systemie oświaty (nie więcej niż 1 zł za godzinę).

Jeżeli świadczeniu rodziców usiłuje się nadać inną formę niż opłata, wykorzystując do tego m.in. cywilno-prawną formę darowizny, której wniesienie jest warunkiem zorganizowania zajęć dla określonej grupy dzieci, to nie jest to nic innego niż pobranie opłaty pod pozorem innej czynności prawnej. W takich przypadkach jest to nakłanianie do łamania prawa.

 
Zajęcia dodatkowe w przedszkolach Drukuj
Dodany: 20 września 2013, uaktualniony: 26 września 2013

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że zajęcia dodatkowe w przedszkolach – zarówno obecnie jak i przed wprowadzeniem zmian w ustawie o systemie oświaty – trwają dla dzieci młodszych około 15 minut, a dla dzieci starszych maksymalnie 30 minut.
czytaj wiadomość »
 
MEN nie planuje zmian w ustawie przedszkolnej Drukuj
Dodany: 18 września 2013, uaktualniony: 27 września 2013

Każdy przedszkolak powinien mieć zapewniony dostęp do wszystkich zajęć prowadzonych w przedszkolu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa rodzice nie mogą płacić za te zajęcia więcej niż 1 zł, niezależnie od tego, w jaki sposób będą one prowadzone. Zagwarantowanie tej oferty należy do zadań samorządów gminnych i dyrektorów przedszkoli. Zajęcia dodatkowe w przedszkolu publicznym muszą być finansowane z budżetu przedszkola i nie mogą wiązać się z ponoszeniem dodatkowych opłat przez rodziców. Wszelkie próby uzyskania finansowania tzw. zajęć dodatkowych od rodziców są sprzeczne z obowiązującymi od września przepisami.

czytaj wiadomość »
«PierwszaPoprzednia12345NastępnaOstatnia»

Strona 1 z 5
Mam 6 lat
Rok Szkoły w Ruchu
Cyfrowa szkoła
Rok Bezpiecznej Szkoły
Nowe podręczniki
Wypoczynek
©2009-2011 Ministerstwo Edukacji Narodowej